Danimarka Vizesi Başvurusu

Danimarka Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Danimarka, bir Avrupa Birliği ülkesi ve Schengen grubu ülkesidir. Bu ülkeye seyahat edecek olan vatandaşlarımız muhtemel Danimarka seyahatleri öncesi bu ülkenin vizesini almaları gerekecektir. Yeşil pasaportu bulunan vatandaşlarımızın ise; Danimarka vizesi almalarına gerek yoktur. Yine aynı şekilde Türkiye Cumhuriyeti diplomatik ve hizmet pasaport sahibi vatandaşlarımız da Danimarka vize işlemlerinden muaftır. Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport sahibi vatandaşlarımız 6 ay içerisinde 90 günü geçmeme ön koşuluyla Danimarka’ya vizesiz giriş yapabilirler. ABD, Schengen ülkeleri, İngiltere, İsviçre ve Kanada ikame izni olan vatandaşlarımız ise; seyahat kartları veya pasaportları ile Danimarka vizesi almalarına gerek kalmadan bu ülkeye giriş yapabilirler.

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Danimarka vizesi için gerekli evraklar bu web sitesinin vize kategorileri bölümlerinde mevcuttur. Vatandaşlarımız Danimarka vizesi için gerekli belgeleri bu web sitesinden edinebilirler. Ayrıca Danimarka konsolosluğu, Danimarka vizesi başvuru sahibinden ek evrak talebinde bulunma hakkı her zaman vardır.

Danimarka Vize Başvuru Formu İçin tıklayınız. 

Danimarka vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmaktadır. Danimarka vize başvuru formu İngilizce olarak teslim edilmelidir. T.C. vatandaşlarına bilgi amaçlı hazırlanan, temsili Türkçe başvuru form için tıklayınız. 

Danimarka Vize Ücreti Ne Kadar?

Danimarka vize ücretleri yapılacak olan seyahat türünüze ve Danimarka’da ne kadar süre kalınacağına göre değişecektir. Danimarka’da uzun süreli kalınacak olması halinde bu durum Danimarka vize ücretlerini belirginleştirir. Danimarka vize ücretleri, Danimarka Büyükelçiliği Ankara’nın çalışma alanı içerisindedir.

Danimarka Vizesinden Kimler Muaftır?

Umumi pasaport sahibi vatandaşlarımız için Danimarka vize uygulaması bulunmaktadır. Bordo pasaportu bulunan Danimarka vize başvuru sahipleri bu ülkeye olan seyahatleri öncesi Danimarka vizesi almaları gerekecektir. Yeşil pasaportu(hususi) bulunan vatandaşlarımız ise; Danimarka vizesi almalarına gerek yoktur. Yine Diplomatik pasaport(Kırmızı) sahibi vatandaşlarımız da Danimarka vize işlemlerinden muaftır. Yeşil, Gri ve Kırmızı pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 6 ay içerisinde 90 günü geçmeme koşuluyla Danimarka vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur.

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Danimarka vizesi başvurularında bulunacak olan vatandaşlarımız, Danimarka vizesi başvurularının direk olarak Danimarka konsolosluğuna yapamayacaklardır. Danimarka konsolosluğu sadece uzun süreli Danimarka vizesi, Danimarka Erasmus vizesi başvurularını kabul etmektedir.  Danimarka konsolosluğu vize müracaatında bulunan kişiyi gerek görmesi halinde vize mülakatına çağırabilir. Vatandaşlarımız Danimarka vize başvurularını ancak; Danimarka vize işlemleri üzerine çalışmalar yürüten temsilcilikler aracılığıyla gerçekleştirebileceklerdir.
Danimarka vize işlemleri üzerine çalışmalar yürüten temsilciliklere gelerek Danimarka vizesi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Danimarka Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Danimarka vize işlemlerinde kullanılacak olan pasaportlarınızın geçerlilik süresi Danimarka seyahati sonrası en az 3 ay olmalıdır.

Danimarka vize işlemleri için gerekli olan Danimarka seyahat sağlık sigortası seyahat sürenizi kapsamalıdır.

Yeşil pasaportu bulunan vatandaşlarımızın 6 ay içerisinde 90 günü geçmeme koşuluyla Danimarka vizesi almalarına gerek yoktur.

Danimarka vize uyum koşullarının eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. Vize uyum koşullarının yerine getirilmemesi halinde Danimarka vizesi alma imkanınız bulunmayacaktır.

Danimarka üzeri başka bir ülkeye gidecek olan vatandaşlarımız transit vize almaları zorunludur.


Danimarka Vize Başvurusu
 

Duyurular

Danimarka Başkonsolosluk Vize Başvuru Merkezi Mesai Saatleri

İstanbul Danimarka vize başvurularında bulunacak TC vatandaşlarının dikkatine! İstanbul Danimarka Başkonsolosluğu Vize başvuru merkezi ...
2020-12-18 16:11:55

Danimarka Vizesi için Başkonsolosluğun İstemiş Olduğu Pasaport

Danimarka vize başvuru işlemlerinde bulunacak olan T.C. vatandaşlarının dikkatine! Danimarka Başkonsolosluğu ve Danimarka Konsoloslukları D...
2020-12-18 15:53:36

Danimarka Başkonsolosluk vize çıkış süresi

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu ve Danimarka Konsoloslukları yapılacak olan Danimarka vize başvurularını işleme girmesi itibariyle tic...
2020-12-18 15:52:22

Danimarka Konsoloslukları Noel’de ve yeni yılda kapalı olacak

Türkiye’de hizmet veren Danimarka’nın temsilcilikleri Türkiye Cumhuriyeti ve Danimarka’nın resmi tatil günlerinde kapalı olmasından ötü...
2020-12-18 15:16:59
Tüm Duyurular
Danimarka Vize Başvurusu