Danimarka Konsolosluğu

Türkiye’nin birçok ilinde temsilciliği bulunan Danimarka Krallığı, Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren Danimarka Ankara Büyükelçiliği, Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu, Danimarka İzmir Fahri Konsolosluğu, Danimarka Alanya Fahri Konsolosluğu, Danimarka Antalya Fahri Konsolosluğu, Danimarka Mersin Fahri Konsolosluğu ve Danimarka Marmaris Fahri Konsolosluğu temsilcilikleri ile hem Danimarka’ya seyahat eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemlerini hem de Türkiye’de ikamet eden Danimarka vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yürütmektedir.

Danimarka Büyükelçiliği, Danimarka Başkonsolosluğu ve Danimarka Fahri Konsoloslukları genel olarak faaliyet gösterdikleri ilin sınırları içerisinde ve çevre illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kişilere, Türkiye’de oturma izni bulunan diğer ülkelerin vatandaşlarına ve Türkiye’de yaşayan Danimarka vatandaşlarına hizmet vermektedir. Danimarka temsilciliklerine Danimarka Konsolosluğu vize işlemleri için ya da Danimarka Konsolosluğu tarafından yürütülen Danimarka vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, belge onayı gibi konsolosluk işlemleri için başvuru yapması gereken kişiler işlemlerini ikamet ettikleri yere en yakın olan Danimarka Konsolosluğu vasıtası ile yerine getirmelidir.

Danimarka Konsolosluğunun Görevleri Nelerdir?

Danimarka Konsolosluğu’na, Danimarka Büyükelçiliği’ne ya da herhangi bir Danimarka Fahri Konsolosluğunda vize ya da Danimarka Konsolosluğu işlemleri için başvuru yapacak olan kişiler öncelikler konsolosluk, büyükelçilik ve fahri konsoloslukların vize ve konsolosluk işlemleri konusunda aynı düzeyde yetki sahibi olmadığını göz önünde bulundurmalıdır.

Özellikle; Danimarka Konsolosluğuna Danimarka vizesi için başvuru yapacak olan kişiler Danimarka Fahri Konsolosluklarının vize konusunda karar mercii özelliği taşımadığını göz önünde bulundurarak hareket etmelidir. Danimarka Fahri Konsoloslukları vize konusunda karar mercii değildir. Ancak yerel alanda bilgi sahibi olmasından ve Danimarka Konsolosluğu’nu temsilinden dolayı vize işlemleri ve diğer Danimarka Konsolosluğu işlemleri için Danimarka Fahri Konsolosluklarının bilgisine ve desteğine başvurmak Danimarka Konsolosluğu’nda işlem yaptırmak isteyen kişilerin yararına olacaktır. Danimarka vizesi konusunda karar verme yetkisi Danimarka Konsolosluğu’na ve Danimarka Büyükelçiliği’ne aittir. Ancak Danimarka Fahri Konsoloslukları vize başvurusunda bulunan kişileri işlemler konusunda bilgilendirmekte ve zaman zaman referans mektupları yazarak vize başvurusunda bulunan kişilere destek olmaktadır.

Danimarka Konsolosluğu konsolosluk ve vize işlemlerini yürütmek üzere açılan temsilciliklerin görev yetki alanlarında sınırlamalar bulunmaktadır.  Danimarka Büyükelçiliği, Danimarka Konsolosluğu ve Danimarka Fahri konsolosluklarının görev bölge ayrımları aşağıdaki gibidir:

Danimarka Büyükelçiliği Görev Bölgesi Nedir?

Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Ardahan, Bartın, Bayburt, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Karabük illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Danimarka vizesi ve Danimarka konsolosluğu işlemleri için Danimarka Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapmalıdır.

Danimarka Konsolosluğu vize işlemleri

Danimarka Büyükelçiliği İletişim Bilgileri Nedir?

Danimarka Büyükelçiliği Mesai Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09:00-17:00
 

Danimarka Büyükelçiliği Vize Bölümü Mesai Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08:00 -16:00

Ankara Danimarka Büyükelçiliği Adres

Mahatma Gandhi Caddesi No.74, G.O.P., Ankara

Danimarka Büyükelçiliği Ankara Telefon

Telefon:                                +90 (312) 446 5720

Fax:                                      +90 (312) 447 2498

E-Posta:                                ankamb@um.dk

Web :                                     http://tyrkiet.um.dk

Danimarka Konsolosluğu İstanbul Görev Alanı Nedir?

Çanakkale, Edirne, İstanbul, Bolu, Kırklareli, Tekirdağ, Bursa, Kocaeli, Yalova, Balıkesir illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Danimarka konsolosluk işlemleri ve vize işlemleri için Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuru yapmalıdır.

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Mesai Saatleri Nedir?

Pazartesi - Cuma : 08:00 – 16:00 

İstanbul Başkonsolosluğu Danimarka Vize Bölümü Mesai Saatleri Nedir?

Pazartesi-Cuma: 08:00 – 15:00

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

 Adres:                               TrumpTowers , Büyükdere Cad. ,No:1, Kule 2, Daire No: 463 ,34387 , Şişli / İSTANBUL

Telefon:                             +90 212 3591900

E-Posta:                             istgkl@um.dk

Danimarka İstanbul Konsolosluğu Vize Bölümü Adresi Nedir?

Halaskargazi Caddesi No: 169, 34360, Şişli / İSTANBUL

Danimarka Konsolosluğu Antalya Görev Alanı Nedir?

Antalya, Burdur, Denizli, Isparta illeri Danimarka Antalya Fahri Konsolosluğu yetki alanında yer almaktadır. Bu illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemleri ve vize işlemleri için Danimarka Antalya Fahri Konsolosluğu’ndan destek almalıdır.

Antalya Danimarka Fahri Konsolosluğu Mesai Saatleri Nedir?

Pazartesi-Cuma: 09.00 – 16.30

Danimarka Antalya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Adres:                                      RİTO TOHUMCULUK A.Ş. Tarım Mah. Aspendos Bulvarı, Kurt İşhanı Antalya

Telefon:                                   +90 242 3116136

 

 

Danimarka Konsolosluğu İzmir Görev Alanı Nedir?

Danimarkaİzmir Fahri Konsolosluğu, İzmir, Manisa, Uşak, Muğla, Aydınillerinde ikamet etmekte olan kişilerin Danimarka konsolosluğu işlemlerini yerine getirmekle sorumludur. Bu nedenle yukarıda belirtilen bölgede yaşamakta olan kişiler Danimarka Konsolosluğu vize işlemleri ve konsolosluk işlemleri için Danimarka İzmir Fahri Konsolosluğu’ndan destek almalıdır.

Danimarka İzmir Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri Nedir?

Pazartesi-Cuma: 09.00 – 16.30

 

Danimarka İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim

Açık Adres:                            Akdeniz Caddesi, Reyent İşhanı, 1/702, Pasaport / İZMİR

Telefon:                                 +90 232 4895401

E-Posta:                                 ckubali@yahoo.com

 

Danimarka Konsolosluğu Marmaris İşlemleri

Muğla ili ve Muğla’ya yakın diğer iller Danimarka Marmaris Fahri Konsolosluğu görev alanındadır.  Bu bölgede ikamet eden kişiler Danimarka Konsolosluğu vize işlemleri için ve diğer Danimarka konsolosluk işlemleri için Danimarka Marmaris Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapmalıdır.

 

Danimarka Manisa Fahri Konsolosluğu Mesai Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00 – 16.30

 

Danimarka Manisa Fahri Konsolosluğu İletişim

Açık Adres:                               ENMA Tur. Tic. Ltd. Şti., Ulusal Egemenlik Cad., No:24/A, Marmaris /MUĞLA

Telefon:                                    +90 252 4136684

 

 

Danimarka Konsolosluğu Mersin İşlemleri

Mersin ili ve çevresinde ikamet eden kişiler Danimarka konsolosluğu vize işlemleri ve Danimarka konsolosluk işlemleri için Danimarka Mersin Fahri Konsolosluğu’na başvuruda bulunmalıdır.

 

Danimarka Mersin Fahri Konsolosluğu Mesai Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00 – 17.00

 

Danimarka Mersin Fahri Konsolosluğu İletişim

Açık Adres:                                  Gümrük Meydanı, Güven İşhanı, Kat 3, 33001, MERSİN

Telefon:                                       +90 324 2330622

 

 

Danimarka Konsolosluğu Alanya İşlemleri

Antalya’nın Akseki, Alanya, Gazipaşa, Gündoğmuş ilçelerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Danimarka Konsolosluğu vize işlemleri için, Türkiye’de ikamet eden Danimarka vatandaşları ise konsolosluk işlemleri için Danimarka Alanya Fahri Konsolosluğu’ndan yardım almalıdır.

 

Danimarka Alanya Fahri Konsolosluğu Mesai Saatleri

Pazartesi-Cuma: 10:00-15:00

 

Danimarka Alanya Fahri Konsolosluğu İletişim

Açık Adres:                             Saray Mah.,Pelitlik Cad., No:16, 07400, ALANYA

Telefon:                                  +90 242 5223544

E-Posta:                                  alanyakonsulat@hotmail.com

 

Danimarka Vize Başvurusu

Duyurular

Danimarka Başkonsolosluk Vize Başvuru Merkezi Mesai Saatleri

İstanbul Danimarka vize başvurularında bulunacak TC vatandaşlarının dikkatine! İstanbul Danimarka Başkonsolosluğu Vize başvuru merkezi ...
2020-12-18 16:11:55

Danimarka Vizesi için Başkonsolosluğun İstemiş Olduğu Pasaport

Danimarka vize başvuru işlemlerinde bulunacak olan T.C. vatandaşlarının dikkatine! Danimarka Başkonsolosluğu ve Danimarka Konsoloslukları D...
2020-12-18 15:53:36

Danimarka Başkonsolosluk vize çıkış süresi

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu ve Danimarka Konsoloslukları yapılacak olan Danimarka vize başvurularını işleme girmesi itibariyle tic...
2020-12-18 15:52:22

Danimarka Konsoloslukları Noel’de ve yeni yılda kapalı olacak

Türkiye’de hizmet veren Danimarka’nın temsilcilikleri Türkiye Cumhuriyeti ve Danimarka’nın resmi tatil günlerinde kapalı olmasından ötü...
2020-12-18 15:16:59
Tüm Duyurular
Danimarka Konsolosluğu